Dominika Liwuś

Klika słów o mnie

Urodzona w 1997 roku w Szczecinie – aktorka, tancerka, instruktorka taneczna. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2014r. związana z Teatrem „nie ma” – autorskim teatrem Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Wystąpiła m.in. w spektaklach: „Halo?” (monodram taneczny), „Testament”, „Swołocz”, „To wszystko przez nią”, „Pragnąc zła”, „Ewangelia według Iwana”, „Brat mojego brata”. W Teatrze „nie ma” zajmuje się również ruchem scenicznym. Stworzyła choreografie do spektakli takich jak „Halo?”, „Chazarski Sen”, „Elżbieta Bam”, „Szalona Herbatka”, „Pragnąc zła”, „Między nami – robakami”, „Pirania” czy „Rozbity Dzban” – zwycięskiego spektaklu Bursztynowego Pierścienia Publiczności 2020. Wyreżyserowała dwa spektakle ruchowe: „Kim byśmy byli, gdybyśmy nie byli nami” oraz „Mały Książę”, kolejne są w przygotowaniu. Od lat współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO CONTRA (Szczecin), „Teatr w Stodole” (Nastazin), a także festiwal „Teatr pod Gwiazdami” (Morzyczyn). Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach teatralnych, m. in. w Niemczech, Gruzji, Białorusi, Belgii. W 2022r. na festiwalu Blanc’art w Casablance zdobyła nagrodę „The Path” – za wyznaczanie nowych ścieżek teatralnych, za ekspresję oraz osobowość na scenie i po za nią. W 2021r. nominowana w plebiscycie „Bursztynowy Pierścień” w kategorii: „Najlepsza aktorka sezonu 2020/2021”.

Drugą jej pasją jest taniec i nim też zajmuje się na co dzień. Tańczy od ponad 13 lat. Próbowała swoich sił w różnych stylach tańca, jednak najbliższy jej sercu jest od zawsze dancehall. Prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych – grupowo i indywidualnie. Brała udział w licznych projektach teatralnych, filmowych i tanecznych (np. różnego rodzaju teledyskach i kampaniach reklamowych – współpracowała m.in. z Pomorzem Zachodnim).

Prywatnie jest wielką miłośniczką podróży, masaży, literatury, kultury Jamajki, wszystkich zwierząt i kuchni swojego męża.

W teatrze ceni najbardziej to, że może być sobą.

Lista spektakli

Choreografie/ruch sceniczny:

Reżyseria:

Dominika Liwuś

Swołocz

Dominika Liwuś

Ewangelia według Iwana

Dominika Liwuś

Gra o love

Dominika Liwuś

Anna K

Dominika Liwuś

Swołocz

Dominika Liwuś

Skarb

Dominika Liwuś

Halo

Dominika Liwuś

To wszystko przez nią