Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz


 

DYREKTOR ARTYSTYCZNY TEATRU

 

Urodziła się we Lwowie w 1952 roku. Ukończyła Moskiewski Instytut Teatralny i przez dziesięć lat prowadziła  Teatr Kameralny w swoim rodzinnym mieście.

W 1995 roku zamieszkała w Szczecinie. Od 1996 roku pracuje na etacie w Teatrze Polskim. Przez trzy lata prowadziła Teatr Krypta. Współpracuje także z Teatrem „Klub 13 Muz” oraz Teatrem Pleciuga. Od 1999 roku kieruje i opiekuje się Teatrem „nie ma”.

Dwukrotnie nominowana do nagrody Bursztynowego Pierścienia: w 1996 roku za spektakl „Kwartet” (Teatr „Klub 13 Muz”) i w 2004 roku za „Wariacje enigmatyczne” (Teatr Polski). Bursztynową nominację dostali również aktorzy grający w spektaklu „Bajka o Rybaku i złotej rybce” – Maria Jamińska i Przemysław Żychowski (nagrodzony). Rok 2009 przyniósł rezyserce Nagrodę Jury plebiscytu Bursztynowego Pierścienia.

Na scenach zawodowych zrealizowała między innymi: „Antygonę” Helmuta Kajzara i „Śmierć białej pończochy” Mariana Pankowskiego (Teatr Polski), „Judasza” Leonida Andrejewa (Teatr Krypta), „Wija” Mikołaja Gogola (Teatr „Klub 13 Muz”) oraz „Bajkę o rybaku i złotej rybce” (Teatr Pleciuga). Jeden z ostatnich spektakli na scenie Teatru Polskiego w Szczecinie to „Play Strindberg”. We wrześniu 2008 roku w teatrze „Krypta” odbyła się premiera spektaklu „To ja…” wg „Zbrodni i kary” F. Dostojewskiego.

Inne nagrody:
- XII Festiwal Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” – Nagroda reżyserska za spektakl „Kroki”
- Ogólnopolski Przegląd Teatrów Studenckich i Niszowych „EPIZOD nr 5″:

  • EPIZODYŚCI, CZYLI STALI BYWALCY i DEBIUTANCI – spektakle Teatrów, które debiutują na EPIZODZIE lub nie są teatrami studenckimi GRAND PRIX  zdobyła Teatr KRZYWA SCENA (Stargard Szczeciński) za spektakl „NIENAWIŚĆ” w reżyserii Tatiany Malinowskiej – Tyszkiewicz.
  • EPIZODY, CZYLI STUDENCKIE DEBIUTY i PREMIERY – spektakle w wykonaniu Teatrów tworzonych przez studentów: GRAND PRIX Teatr NIE MA (Szczecin) za spektakl „KROKI” w reżyserii Tatiany Malinowskiej – Tyszkiewicz.
  • ZA NAJLEPSZĄ REŻYSERIĘ „EPIZODU” Tatiana Malinowska – Tyszkiewicz za spektakl „KROKI” w wykonaniu Teatru NIE MA ze Szczecina
Go to Top