„Blin-2″ – Anna Szlagor


Teatr NIE MA – Szczecin
„Blin 2″

wg Aleksieja Słapowskiego
Reżyseria: Tatiana Malinowska – Tyszkiewicz

Teatr „Nie Ma” uchodzi za jeden z najbardziej płodnych szczecińskich teatrów amatorskich. Powstał w 1999 roku. Od kilku lat kieruje nim Tatiana Malinowska – Tyszkiewicz.

Te trzy zdania napisaliśmy z kronikarskiego obowiązku. Tak naprawdę grupy”Nie Ma” miłośnikom teatru amatorskiego z Andrychowa przedstawiać nie trzeba. Rok temu zespół otrzymał na ODEONIE pierwszą nagrodę, a dwa lata temu Grand Prix.

W tym roku szczecinianie pokazali nam spektakl opowiadający o problemie uzależnienia od narkotyków. Bohaterowie to grupka młodych ludzi, skażonych nałogiem.

Z pozoru żyją ze sobą w zgodzie. Ale tylko z pozoru… Pewnego dnia w tym małym piekle pojawia się ojciec szukający syna. Mężczyzna podejmuje z narkomanami grę i wygrywa – jego syn wraca do domu. Ale czy na pewno może ogłosić zwycięstwo?

Spektakl mówi nie tylko o koszmarze uzależnienia. Opowiada też o sztuce wyboru. Bohaterowie przedstawienia mają do wyboru: bądź to uciec od społeczeństwa, bądź też przyjąć ogólnie obowiązujące normy, stać się „normalnymi” obywatelami.

Ale czy na pewno to jedyne drogi? Czy musi być albo białe albo czarne? Świat rzecież taki nie jest…

Z tegorocznego ODEONU teatr „Nie Ma” nie wywiózł nagrody. Ale za to Artur Liwuś otrzymał indywidualne wyróżnienie aktorskie.

Anna Szlagor

Go to Top