Jak wiecie z podawanych przez nas newsów, Teatr „nie ma” w tym roku aktywnie udziela się w I edycji Ligi Teatrów Studenckich – festiwalu, który przyjmuje formę zjazdów teatralnych w różnych częściach Polski, gdzie teatry studenckie i im podobne spotykają się, wspólnie tworzą niepowtarzalne artystyczne imprezy, a przy tym konfrontują się i to pod okiem profesjonalnych jury! Każdy taki zjazd, to pokaz kilku różnych spektakli teatralnych i wydarzeń kulturalnych im towarzyszących, gdzie każda z grup zostaje oceniona przez powołane jury. Oceny te są tajne. Aż do… WIELKIEGO FINAŁU, który już 31.05. – 02.06. w Krakowie! To tam wszystkie biorące udział w przedsięwzięciu zespoły spotkają się razem,  jeszcze raz zaprezentują i nastąpi ostateczne podsumowanie tej niezwykłej, pierwszej i jedynej w swoim rodzaju imprezy!

Do tej pory, jako Teatr „nie ma” pojawiliśmy się tam dwa razy:

 27 kwietnia – Igor Krupczyński z monodramem w Teatrze Kana w Szczecinie

18 maja – spektakl Zielona Gęś 2.0: czyli Bal u Profesora Bączyńskiego zagościł w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.

Mieliście pojęcie, że nazwa tego Teatru pochodzi właśnie od jednej ze scenek „Zielonej Gęsi” Gałczyńskiego? Wg niego, to właśnie ósmego dnia stworzenia świata, Bóg stworzył TEATR (co zaowocowało premierą polskiej sztuki, nudą, trąbami i, oczywiście, końcem świata). Poznańska publiczność nie była na tę scenę obojętna podczas naszego przedstawienia.

Poniżej kilka szalonych zdjęć z przygotowań, zielonego odpoczynku i obowiązkowej wizyty w Cafe Zielona Gęś, która mieści się tuż przy Teatrze Ósmego Dnia.

Tymczasem trwają intensywne przygotowania do dwóch festiwalowych wyjazdów tego weekendu:

„K+D”  Igora Krupczyńskiego na I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form WRZECIONO 2013 w Warszawie

oraz „Kroki” na WIELKI FINAŁ I edycji Ligi Teatrów Studenckich w Krakowie na Scenie Tęcza

 (więcej info o terminach w repertuarze)