O co właściwie chodzi? Premiery jak premiery, ale dlaczego „nie ma”? I czemu jednak „są”?

Otóż „premiery” – bo mowa o rzeczach,  które nigdy wcześniej nie miały miejsca!

„nie ma” – bo niby nie u nas i nie za naszą sprawą, ale jednak tak… 

„są” – bo, istotnie, są. Już wyjaśniamy:

 

Chodzi o dwie szczecińskie premiery teatralne, które będą miały miejsce 9 i 11 maja.

 

9 maja w Malarni Teatru Współczesnego Teatr Niekonsekwentny z nowym spektaklem pt.:„Między nogami” wg komedii Arystofanesa. Twórcami są nasi znajomi – Adam Kuzycz-Berezowski i Wojciech Sandach (mocno związani niegdyś i nadal z Teatrem „nie ma” i Krzywa Scena) oraz Michał Lewandowski i Maciej Litkowski, aktorzy Teatru Współczesnego. Ponadto, autorką kostiumów i scenografii jest nasza Niemaczka – Karolina Grzeszczuk, teraz studentka ASP w Poznaniu.

 

Prawie jak w domu! To jednak nie jedyne bliskie nam akcenty – przecież niedawno, dzięki Waszej pomocy (!), Nasza Droga Publiczności, udało się zebrać trochę pieniędzy, aby pomóc Team’owi Arystofanes w realizacji tego przedsięwzięcia. W wyniku tego, Teatr „nie ma” oficjalnie został mecenasem projektu. Jesteśmy na plakacie!!!Ponadto, mamy ogromną satysfakcję z możliwości wspierania i siebie nawzajem, i szczecińskiej, przecież, kultury!

 

A więcej o akcji na stronie Niekonsekwentnego.

 

 

 Drugim wydarzeniem jest premiera „Jak Wam się podoba” Williama Szekspira w Teatrze Polskim – już 11 maja.

W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Marka Gierszała mają przyjemność występować cztery nasze aktorki – Marta Jesswein, Paula Niemczynowicz, Ania Słomka i Dorota Świszczewska. Duże, barwne przedsięwzięcie warte zobaczenia! Spektakle 9, 10, 11, 12, 16, 17 i 19 maja. Więcej na stronie Teatru Polskiego. 

 

Trzeba przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie było!