W ubiegłym miesiącu nasi aktorzy mieli okazję odwiedzić kilka ciekawych miejsc na świecie!

HISZPANIA  /  CHRZANÓW  /  BĘDZIN

Przeczytajcie relacje:

Spektakl „Cóż to była za noc” zachwycił Hiszpańską publiczność na XIX FESTIVAL INTERNACIONAL DE TEATRO UNIVERSITARIO w Santiago de Compostela. Niemakom przy okazji udało się zwiedzić Barcelonę i w tamtejszym pubie (nieco ryzykownie, ale bez przykrych konsekwencji) kibicować Realowi Madryt, poznać zagranicznych przyjaciół, nauczyć ich po polsku lajkować zdjęcia na facebook’u, a pokój w spektaklu ‚zbudować’ w języku hiszpańskim. Medialnie, podróż zaistniała uwieczniona w materiale tamtejszej prasy w języku, którego nie udało nam się jeszcze przetłumaczyć, a lokalnie, w artykule Katarzyny Stróżyk opowiadają o przygodzie Paula Niemczynowicz, Tomasz Ostach i Adam Szarżanowicz – tutaj.

 

Nie mniej ciekawie ekipa „Kroków” (wraz z Igorem Krupczyńskim jako technicznym) spędziła Międzynarodowy Dzień Teatru na II NOCY TEATRU w Chrzanowie, organizowanej przez naszych teatralnych przyjaciół z Teatru Imaginarium. Hasłowo podsumowując, wyjazd do Chrzanowa znaczył dla nas tyle co: 24 godziny w pociągach, niekończąca się fascynacja warunkami technicznymi sceny MOKSiR, ciepły, smaczny obiad pięknie podany przez Igora Krupczyńskiego, pogoń za pociągiem z przeznaczeniem ‚Oświęcim’, który podstępnie pochłonął torbę z kostiumem jednego ze spektaklowy

ch kalaruchów, dwukrotne przewieszanie ekranu grającego w spektaklu, szklanka łez jednej z aktorek wylana ze wzruszenia podczas „Polowania na łosia” Teatru Imaginarium, noc spędzona z widokiem na dystrybutory z paliwem mieszczącej się pod nami stacji be

nzynowej, podwózka autostopem na dworzec w drodze powrotnej (Dziękujemy Najświętszej Panience!), wieele innych emocjonujących wrażeń, słów i sytuacji, a przede wszystkim najcieplejsze na świecie przyjęcie nas przez Teatr Imaginarium! A o samej imprezie, w tym o niemackich „Krokach” – m.in. Ewa Posyniak i Dorota Świszczewska w materiale Chrzanowskiej TV – poniżej:

 

Z ciekawością czekamy również na newsy z podróży Mateusza Figla, Adama Szarżanowicza i Piotra Wesołowskiego, którzy na VI Będzińskich Spotkaniach Teatralnych BEST zagrali „Szczęśliwe wydarzenie” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie!