Szczeciński Teatr Nie Ma otrzymał kolejne wyróżnienie. Tym razem swoistym jury byli mieszkańcy Szczecina a konkurentami – wszystkie szczecińskie teatry. W plebiscycie fundacji Hot Point, amatorski zespół zostawił w tyle teatry zawodowe: Teatr Współczesny, Teatr Polski i Pleciugę.

            Plebiscyt na najgorętszy punkt miasta miał na celu wyłonienie obiektów i instytucji, które warto znać. – Miejsce, które jest gorącym punktem to miejsce, które polecają sami szczecinianie. Nie jest to miejsce z przewodnika, czy czyjaś subiektywna ocena, ale miejsca wskazane przez samych mieszkańców. – mówi Krzysztof Sowa, prezes fundacji Hot-Point. Głosowanie odbywało się za pomocą strony internetowej fundacji. Głosujący mogli oddawać swoje głosy w 21 kategoriach. Teraz inicjatorzy akcji planują wydać społeczny przewodnik po Szczecinie. – Będzie to mapa z zaznaczonymi samymi „gorącymi punktami” Szczecina, będzie to kwintesencja naszego plebiscytu – dodaje Sowa.

            Głosowanie na „Gorące punkty” zakończyło się w lipcu, ale ze względu na wakacyjną przerwę, prezes fundacji postanowił odłożyć oficjalne wręczenie nagrody do rozpoczęcia nowego sezonu teatralnego. Ostatecznie przekazanie dyplomu odbyło się tuż przed rozpoczęciem spektaklu w Akademickim Centrum Kultury w piątek 19. października. Przy okazji spektaklu „Genialny plan”, w obecności ponad 150 widzów na ręce jednego z aktorów Krzysztof Sowa złożył przerywane głośnymi oklaskami gratulacje oraz pamiątkowy dyplom. W krótkiej wypowiedzi podkreślił, że warto było aż tak długo czekać, by w takiej atmosferze przekazać nagrodę. Zauważył, że w bezpośrednim kontakcie doskonale rozumie dlaczego to właśnie ten teatr wygrał plebiscyt i zachęcał do głosowania w kolejnej edycji. Jednak dopiero po zejściu ze sceny mógł się przekonać o poziomie zainteresowania występami offowej grupy teatralnej, gdyż… musiał obejrzeć spektakl na stojąco z uwagi na brak wolnych miejsc.

~Tomasz Ostach

Znajdź Hot Point TUTAJ